Články 

Tráviace problémy sú jedny z najčastejších problémov, ktoré môžu postihnúť nášho štvornohého miláčika. Okrem vyhľadania veterinárnej pomoci, nám dobre poslúži aj homeopatia a naše citlivé pozorovanie zvieraťa, ktoré indikuje čo najpresnejšie homeopatikum a tým aj rýchle zotavenie sa.

Chystáte sa na dôležitú schôdzku a zradil vás hlas? V tomto článku sa dozviete ako sa zbaviť zachrípnutia, i straty hlasu pomocou správne vybraného homeopatika.

Príchod plánovaných šteniatok na svet je pre nejedného z nás veľkým zážitkom. Tešíme sa na nových spoločníkov, ktorí nám vyčaria úsmev na tvári. Na vytúžený príchod šteniatok a bezproblémový priebeh gravidity je potrebné pripraviť aj nášho domáceho miláčika. Nie všetky sučky porodia spontánne a bez komplikácií. Podávaním homeopatík v období...

Kožné ochorenia psov patria medzi časté dôvody návštevy veterinára. Podobne ako u ľudí sú veľmi rôznorodé. V tomto článku vám predstavíme niekoľko homeopatík, pomocou ktorých sa psík môže zbaviť nepríjemného svrbenia spôsobeného zápalom kože, ekzémom alebo hot spotom (akútnej mokvajúcej dermatitíde).

Každý psíčkar sa minimálne raz v živote so svojím chlpáčom stretne s nepríjemnosťou ako zvracanie. Príčin je mnoho, tieto zdravotné komplikácie môžu byť vyvolané stresom, zmenou prostredia, zmenou stravy, vnútornými parazitmi, cudzím telesom v tráviacom trakte alebo si jednoducho pes na prechádzke obohatil svoj jedálniček o niečo voňavé, čo mu...

Bolestivá menštruácia je nočnou morou mnohých žien. Zatiaľ čo niektoré ženy trpia len malými alebo žiadnymi bolesťami, iné trpia ťažkými kŕčmi v bruchu, ktoré bez liekov proti bolesti len ťažko znášajú. Jedným zo spôsobov ako tento diskomfort zmierniť je homeopatia. Ponúka nám možnosť jemne regulovať a pozitívne ovplyvniť rovnováhu ženských...

Od roku 1989 sme stratili viac ako tri štvrtiny hmyzu. Hmyz nie je len biologický základ, ale tiež naznačuje, či je ekosystém zdravý. Tvorí základ potravového reťazca väčšiny ekologických systémov. Čoraz viac monotónnejšia orná pôda, pestovanie monokultúr, ale aj záplava pesticídov a insekticídov však prispievajú k ich vymieraniu.

Trápi Vás nepríjemný pocit plnosti, tlaku v tvári a okolo očí? Cítite sa celkovo malátni, máte horúčku a bolesti hlavy? Ak trpíte podobnými príznakmi choroba menom sinusitída sa zrejme prilepila aj na vás.

Prichádza jeseň a s ňou aj jedno z typických ochorení- chrípka. Chrípka je infekčné ochorenie spôsobené vírusmi, ktoré napádajú a ničia sliznicu nosa a sliznicu dýchacích ciest. Zdrojom infekcie v našich podmienkach je chorý človek, od ktorého sa kvapôčkovou infekciou pri kýchaní, kašľaní, smrkaní, podávaní rúk a bozkávaní šíri veľmi rýchlo na...

Homeopatia je druhá najpoužívanejšia metóda liečby na svete. V Nemecku patrí medzi najpopulárnejšie alternatívne a doplnkové terapie. Väčšina Nemcov má skúsenosti s touto alternatívnou liečbou a 56% ju používa.