Starostlivosť o rastliny pomocou homeopatie

28.01.2020

 Od roku 1989 sme stratili viac ako tri štvrtiny hmyzu. Hmyz nie je len biologický základ, ale tiež naznačuje, či je ekosystém zdravý. Tvorí základ potravového reťazca väčšiny ekologických systémov. Čoraz viac monotónnejšia orná pôda, pestovanie monokultúr, ale aj záplava pesticídov a insekticídov však prispievajú k ich vymieraniu.

Jednou z možností ako túto situáciu zlepšiť je HOMEOPATIA.

 Každý, kto lieči a posilňuje rastlinky pomocou homeopatických prípravkov, získava hodnotný nástroj na ochranu nielen životného prostredia, ale aj všetkých malých zvierat a zeme, základu všetkého.


Brilantné zotavenia rastlín

Nemecká naturopatka Christiane Maute je priekopníčkou v liečení rastlín homeopatiou. Svoje plodiny a okrasné rastliny začala homeopaticky liečiť pred 17-timi rokmi. Výsledky ju hneď od začiatku ohromili. Či už išlo o škvrny na listoch ruží, hnedá hniloba paradajok, pleseň na ovocných stromoch, vošky, múčnatku, hnilobu, zamorenie slimákmi alebo oslabenie rastu, takmer všade dosiahla výrazné zlepšenia.  

 Experimentovala aj s rastlinami, ktoré boli poškodené mrazom alebo krupobitím. Liečila aj zranenia, zamokrenia, rezy po porezaní stromov alebo kríkov a tepelné poškodenia v dôsledku príliš silného slnečného žiarenia. Jej rastliny ju odmenili viditeľnou regeneračnou schopnosťou a zdravým rastom.

Svoje skúsenosti zhrnula v knihách " Homeopatia pre rastliny" a "Homeopatia pre ruže."

TOP 7 HOMEOPATÍK PRI STAROSTLIVOSTI O RASTLINKY

ACONITUM C200 - pri náhlom výskyte všetkých príznakov. Ak rastlinka veľmi rýchlo vädne alebo vyschne. Homeopatikum pôsobí aj proti poškodeniu spôsobeným počasím, v dôsledku chladných, suchých alebo náhle začínajúcich vetrov, horúcich dní a veľmi chladných nocí.

ARNICA C200 - následky nárazu, pri poraneniach spôsobených orezávaním stromov, presádzaní alebo poškodení rastliny počas búrky. Arnica priaznivo pôsobí pri obnove porušených cievnych zväzkov.

CALENDULA C30 - pri oslabených rastlinkách. Má antibakteriálny a spevňujúci účinok. Calendula pomáha pri roztrhnutých koreňoch, prasklinách a rezoch.

CIMICIFUGA C30 - pre rastlinky citlivé na vlhké chladné počasie. Výborná v boji proti voškám na ružiach a všetkých rastlín z čeľade ružovité.

SILICEA C200 - tonikum pre všetky rastliny. Zabraňuje chorobám a škodcom tým, že posilňuje bunkové tkanivo. Koreňovú plochu a listy zalievať raz týždenne, dokiaľ rastlinky nerastú dobre a nevyzerajú zdravo.

SULPHUR C200 - zlepšuje absorpciu vody rastlín a posilňuje ich. Sulphur priaznivo pôsobí proti pliesňam, múčnatke a rôznym škodcom. Taktiež je vhodný ako životabudič u zanedbaných rastlín, pri otrave postrekom alebo poškodených rastlín vplyvom počasia.  

THUJA C30 - chráni rastliny pri veľmi chladnom jarnom alebo letnom počasí. Pomôže pri škvrnách na listoch, hnedou a plesňovou hnilobou, hnilobe na ovocí. Je vhodná pri plesňových a vírusových ochoreniach rastlín s tvorbou bradavičných výrastkov.

DÁVKOVANIE

Štyri guličky v potencii C30 alebo C200 rozpustiť asi v piatich až desiatich litroch vody. Nepoužívať kovovú nádobu. Môžeme použiť plastovú fľašu v ktorej guličky rozpustíme a dôkladne pretrepeme. Podľa potreby dopustíme vodu a premiešame varechou alebo plastovou lyžicou. Na miešanie nepoužívame kov. Homeopatiká sa pri styku s kovom znehodnocujú. Takto pripravenou zmesou zalievame rastlinky podľa potreby. Ak po troch dávkach nenastane zlepšenie, je vhodné zvoliť iné/ presnejšie homeopatikum.

Rastliny sú živé bytosti a reagujú na životné prostredie. Ak sú vplyvy nepriaznivé, prejavujú to zodpovedajúcimi príznakmi.

Zdroj: https://www.natuerlich-online.ch/magazin/artikel-natur/?tx_ttnews%5Btt_news%5D=17104&cHash=d42a1b06f3d6c1207f1bc1b820d6472b

Preklad: Drahomíra Čamajová

Obrázky: www.pixabay.com