Homeopatiká pre deti odporúča až 76% pediatrov

24.05.2018

Až 99% lekárov odporučilo alebo predpísalo deťom v roku 2015 alternatívny liek. Vyplýva to z novej internacionálnej Štúdie1 na ktorej sa zúčastnilo 582 pediatrov. 76% lekárov odporučilo homeopatiká. Podľa riaditeľa Blankenstein kliniky, profesora André- Michaela Beera nám táto štúdia jasne ukazuje, skoro absolútnu akceptáciu komplementárnej medicíny a faktory, ktoré lekárov ovplyvnili, aby siahli po alternatívnom, či komplementárnom lieku.

Rozhodujúcim faktorom pre lekárov boli v porovnaní s konvenčnými liekmi nežiaduce účinky. Detská lekárka Dr. María Pilar Riveros- Huckstadt zo Španielska dodáva, že je výhodou ak lekári pri nezávažných ochoreniach ako je napr. prerezávanie zubov u detí, či nadmerný krik bábätiek v dojčenskom období, majú možnosť siahnuť po homeopatikách alebo iných prírodných preparátoch, ktoré nevykazujú nežiaduce účinky. Podľa nej sú tieto prírodné lieky účinné a zvyšujú životnú kvalitu nielen malým deťom ale aj rodinám v ktorých tieto deti vyrastajú.

Podľa slov medzinárodného manažéra Nemeckej homeopatickej únie (DHU) Silvia Salatina je povšimnutiahodné, že zúčastnení lekári majú na základe vlastných skúsenosti potvrdenú účinnosť či už homeopatík alebo iných prírodných preparátov a odporúčajú ich aj svojim pacientom.

Uznanie výhod homeopatie

  • viac ako 75% lekárov, ktorí sa zúčastnili na štúdii odporučilo homeopatiká deťom

  • viac ako polovica (51%) odsúhlasila, že homeopatia dokáže zmierniť symptómy a zlepšiť proces uzdravenia

  • štúdia ukázala, že rozhodujúcim faktorom pri odporúčaní homeopatík zo strany lekárov až 70% bolo nízke riziko nežiaducich účinkov

Preklad: Drahomíra Čamajová

Foto: pixabay.com

Článok bol uverejnený na https://www.homeopatia.sk 

Zdroj: https://www.onvista.de/news/neue-studie-zeigt-dass-99-der-aerzte-naturarzneimittel-fuer-kinder-empfohlen-haben-36684153