Homeopatia v športe

15.11.2018

 V prvotriednom športe získavajú prírodné liečebné metódy čoraz väčšiu dôležitosť. Homeopatiká sú často prvou voľbou. Nespôsobujú vedľajšie účinky a nepatria medzi dopingové látky. Športová medicína uznáva potenciál tejto metódy pomocou ktorej môže dosiahnuť bezpečné zlepšenia zdravotného stavu športovcov.

 Najznámejší a najlepší športový lekár na svete Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt využíva homeopatiu pri liečbe športovcov. Okrem hráčov športového klubu FC Bayern Mníchov, lieči aj najrýchlejšieho muža na svete Usaina Bolta, a španielskeho golfového profesionála José María Olazábara. Boltovi pomáha ostať svetovou špičkou v behu a to aj napriek skolióze. Olazabárovi pomohol, keď nevedel chodiť kvôli údajne nevyliečiteľnému reumatizmu. O tri mesiace neskôr hral golf opäť a o rok neskôr sa stal víťazom golfového turnaja.  

 Nemecký klasický a športový lekár Dr. Klaus Gerlach už 30 rokov vo svojej praxi používa homeopatiká u profesionálnych športovcov. Prichádzajú k nemu nemeckí špičkoví športovci, majstri sveta i olympijskí šampióni. Hoci prevencia je u športovcov veľmi dôležitá, dochádza k zraneniam a nachladnutiam. Dr. Gerlach využíva  homeopatickú liečbu nielen v akútnych stavoch, ale pomocou homeopatík umožňuje športovcom podávať čo najlepšie výkony. 

 Rakúsky chirurg Jürgen Bathofer, bol na tohtoročnej olympiáde tímovým lekárom rakúskych športovcov. Pri chrípkových infekciách, ktoré sú častejšie než zranenia pohybového aparátu, využíva okrem inhalovania a klasických liekov, často HOMEOPATIU, vitamíny, či rôzne výživové doplnky, ktoré podporujú samoliečivé sily organizmu.  

 Stále viac športových lekárov siaha po homeopatikách. Podľa športového lekára nemeckých bežkárov Toma Kastnera existuje vplyv medzi psychikou a telom. Aj keď nie je veľkým zástancom homeopatie, homeopatiká má stále vo svojom kufri, pretože vie, že nimi môže pomôcť niektorým športovcom.

Zdroje: https://www.homoeopathie-online.info/dr-mueller-wohlfahrt-ich-behandle-mit-homoepathie/

https://www.homoeopathie-online.info/warum-sportmediziner-klaus-gerlach-homoeopathie-fan-ist/

https://www.nachrichten.at/nachrichten/gesundheit/Linzer-Unfallchirurg-ist-Chefarzt-bei-den-Olympischen-Spielen;art114,2803229

Preklad: Drahomíra Čamajová

Obrázky: pixabay.com