Homeopatia je rovnocenná s konvenčnou medicínou

03.10.2018

Z internacionálnej štúdie, zverejnenej v roku 2007 vyplýva, že pri akútnych chorobách horných dýchacích ciest a chorobách uší je homeopatická liečba priamo- úmerná konvenčnej.

Na tejto štúdii sa zúčastnilo 1577 pacientov z ôsmich krajín (Rakúska, Nemecka, Holandska, Ruska, Španielska, Ukrajiny, Anglicka a USA). Rozdelili sa do dvoch skupín, jednej skupine boli podávané homeopatiká, tej druhej konvenčné lieky. V prvých siedmich dňoch sa ľuďom, ktorí boli liečení homeopatikami zdravotné ťažkosti zlepšili výraznejšie, ako to bolo u ľudí liečených konvenčnou metódou. Okrem toho sa v skupine ľudí liečených konvenčnou medicínou, častejšie prejavovali nežiaduce účinky konvenčných liekov. Nežiaduce účinky liekov spozorovalo až 8% ľudí.

  

Homeopatia a chronické ochorenia

Homeopatická liečba má dobré výsledky nielen liečením akútnych chorôb, ale dokáže vyliečiť aj chronicky chorých pacientov. Podľa slov ORL (ušno-nosno-krčného) lekára Dr. Joachima Mayera -Brixa sa homeopatia preukázala ako blahodárna a najlepšie dopĺňa konvenčnú medicínu.

Obzvlášť dobre homeopatickou metódou liečia akútne hnisavé alebo vírusové zápaly stredného ucha, náchylnosť na prechladnutia u detí so zväčšenými polypmi, zväčšené mandle, zápaly prínosových dutín, mononukleóza, laryngitída (zápal hrtanu), zachrípnutie ale aj všeobecné nachladnutia. Dobré výsledky homeopatickej liečby sú aj pri zápaloch zvukovodu, sennej nádche a pri liečbe alergií.

Veľmi ťažko alebo len s malým úspechom sa homeopaticky liečia nosové polypy u dospelých, dlhotrvajúci tinitus (pískanie a hučanie v ušiach) alebo nedoslýchavosť v dôsledku poruchy vnútorného ucha.

To, že homeopatická liečba je úspešná vedia ORL lekári na základe vlastných skúsenosti. Okrem toho je účinnosť homeopatie aj vedecky potvrdená.

Preklad: Drahomíra Čamajová

Foto: pixabay.com

https://www.homoeopathie-online.info/hno-heilkunde-homoeopathie-ist-konventioneller-medizin-ebenbuertig/